Uwaga Na Pożyczki Bez Sprawdzania Baz

Pożyczki bez sprawdzania baz zazwyczaj są wybierane przez klientów jak ostateczność. Osoby są do ich wybierania zmuszania, bo firmy pożyczkowe nie akceptują żadnych wniosków przyznanie środków. Zazwyczaj takie sytuacje mają miejsce, gdy dany pożyczkobiorca nie posiada odpowiedniej historii kredytowej lub nie jest wiarygodnym klientem. Jednakże chwilówka bez baz 2019 to nie zawsze jest dobre rozwiązanie.

Oczywiście działanie firm pozabankowych na rynku jest całkowicie zrozumiałe. Uzasadnione jest także, to, że takie firmy nie pożyczają pieniędzy każdemu. Pożyczenie środków osobie, która nie jest zdolna za zapłacić, to tylko wyłącznie strata czasu oraz pieniędzy. Niestety jednak część osób, która pilnie potrzebuje pożyczki, musi szukać innych alternatyw.

Właśnie takie osoby najczęściej padają ofiarą pseudo firm pożyczkowych, które jedynie co zamierzają zrobić, to zarobić na naiwności ludzi. Często oferują świetne pożyczki jako jedyne rozwiązania. Wiedzą, że ich klienci nie mają innych możliwości i dyktują różne warunki, które przyniosą im zyski. Właśnie takie parabanki często proponują nam zawierać pożyczki na weksel.

Jak to wygląda w praktyce?

Na początku trzeba wytłumaczyć, czym jest sam weksel. Weksel to termin, który określa papier wartościowy. Taki papier stosuje się w pożyczkach, bo dzięki niemu pożyczkodawca może wyegzekwować swoje pieniądze. W skrócie weksel jest przepustką, to dochodzenie swoich pieniędzy. Jeśli klient nie spłaca rat pożyczki, to można złożyć sprawę do sądu. W sądzie zostanie uwzględniony weksel, na którego podstawie dana osoba będzie zobowiązana nakazem sądu do spłaty zadłużenia. Weksel jest formą pisemną. Z założenia powinno się określać kwotę, na jaką oscyluję co do grosza. Jeśli bierzemy pożyczkę na weksel, to znamy dokładną sumę, jaką będziemy musieli zapłacić, gdy nie wywiążemy się z warunków umowy. Trzeba jednak uważać, aby nie dać się oszukać.

Nieuczciwi pożyczkodawcy znaleźli sposób na zarobek w pożyczkach bez baz. Chodzi o wystawienie tak zwanych weksli in blanco. Jest to tak naprawdę identyczny weksel, jak ten opisany wcześniej. Ma jednak kluczową dla klienta różnicę. Jeśli się na niego zgodzimy, to firma ma możliwość do ubiegania się o dowolną kwotę. Taki weksel w założeniu powinien być uzupełniony w późniejszym terminie o uzgodnioną między stronami kwotę. Jednak nietrudno się domyślić, że oszuści nadużywają tej możliwości. Najgorsze jest to, że z góry jesteśmy przegrani. Pożyczkodawcy mogą uzupełnić papier o wielokrotnie wyższą sumę i zapewne wygrają sprawę w sądzie. Sąd nie zajmuje się sprawdzaniem, czy kwota jest poprawna. Jedyne co interesuje organy państwowe, to fakt, czy dokument jest prawomocny.

Pożyczki społecznościowe nazywa się tzw. social lendingiem. To jeszcze jedna forma pożyczek, które nie wymagają sprawdzania bazTaka forma zawierania transakcja zaczęła być popularna i stosowana około 10 lat temu. Jednakże najszybciej rosła i zdobywała popularność w Wielkiej Brytanii oraz za oceanem.

W Polsce od kilku lat pożyczki społecznościowe są coraz częściej stosowane. Jednak nawet osoby, które nieustannie korzystają z chwilówek, nie do końca wiedza, na czym polegają. Postaramy się, aby poniższy artykuł dogłębnie wyjaśniał kwestię social lendingu.

Czym dokładnie jest taka forma pożyczki?

W standardowych pożyczkach, pieniądze bierzemy od firm pozabankowych. Udzielają oni chwilówek, często wysokim oprocentowaniem. W przypadku pożyczek społecznych, bo tak też mam prawo je nazywać, wszystko wygląda trochę inaczej. W tym przypadku transakcje zawiera się między osobami fizycznymi. Najczęściej pożyczki uzyskuje się poprzez korzystanie ze specjalnych serwisów online. Co ciekawe każdy z nas może stać się pożyczkodawcą za pośrednictwem takich serwisów. Poza tym sam serwis jedynie oferuje nam możliwość przeprowadzania transakcji, nie ingeruje on w nasze środki i pożyczki.

Jak można korzystać z takich pożyczek bez baz?

W praktyce pożyczki społecznościowe nie są trudne do uzyskania. Z racji tego, że transakcje odbywają się za pomocą serwisów internetowych, to musimy na wstępie założyć konto na jednym z nich. Serwisy jednak działają podobnie jak parabanki w kwestii sprawdzania użytkowników. Sprawdzają historię kredytową i weryfikują dane wszystkich osób.

Jednakże sprawdzanie nie jest tak rygorystyczne i nie wyklucza nas z uzyskania pożyczki. Zawsze możemy liczyć, że uda nam się uzyskać pieniądze. Wszystko dlatego, że to druga osoba zawsze ma ostateczne zdanie, czy udzielić nam pożyczki. Na portalach można wystawić coś podobnego do ogłoszenia, gdzie informujemy o potrzebie pożyczenia środków. Wystarczy, że ktoś uzna naszą sytuację, za właściwa i da nam pożyczkę.

Zalety pożyczek społecznościowych

Pożyczanie w formie social lendingu ma jedną ogromną zaletę, która stanowi o popularności tejże formy pożyczek. Chodzi przede wszystkim o to, że wszystko jest maksymalnie uproszczone i pozbawione wszelkich formalności. W tym przypadku nie trzeba czekać na decyzję jak w przypadku banków lub zgadzać się nawet na niezbyt atrakcyjne warunki parabanków.

Wszelkie warunki i szczegóły transakcji ustalamy i dowolnie modyfikujemy w porozumieniu z drugim użytkownikiem. Zawsze można znaleźć osobę, która udziela nam pożyczki bez sprawdzania baz, takiej, jaka jest nam potrzebna. Wywnioskować można, że social lending jest tani, elastyczny, wygodny i zawsze pod ręką.