Spłata Kredytu Studenckiego Przed Czasem

Większość osób, która kończy szkoły średnie, decyduje się aplikować na studia. Są to osoby młode, które w większości przypadków nie zarabiają same pieniędzy. Jest to pewien problem, gdy potrzebne są środki na opłacenie studiów. Nie wszystkie kierunki są darmowe. Jednak czy z powodu braku pieniędzy, należy zmieniać kierunek lub uczelnie?

Jeszcze gorzej, gdy trzeba było całkowicie zrezygnować z możliwości studiowania. Nie można jednak się poddawać. Całe szczęście banki przychodzą a tym przypadku z pomocną ręką dla studentów. Chodzi oczywiście o kredyty studenckie. Ten artykuł przybliży ci warunki i działanie kredytów studenckich.

Czym jest kredyt studencki?

Z pewnością wiele osób nie wie, że banki mają bardzo bogate oferty i świadczą różne rodzaje usług. Poczynają od lokat, kredytów hipotecznych oraz gotówkowych aż po pożyczki. Jednak w większości przypadków swoje miejsce mają też kredyty studenckie. Charakteryzują się tym, że są bardzo opłacalne dla kredytobiorcy. Warto także zaznaczyć, że nie jesteśmy zobowiązani do wpłacenia całej kwoty na własną rękę. Część jest finansowana z ręki państwa.

Kredyt studencki to nie tylko opcja, aby móc płacić comiesięczne czesne. Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę, że życie studenta to ogromne koszta. Są one w szczególności zauważalne, gdy młoda osoba, nie może liczyć na pomoc finansową od rodziców lub bliskich. Zazwyczaj koszta się kumulują Trzeba przecież opłacić czesne, mieszkanie, opłaty i mieć pieniądze na życie. Poza tym niektóre kierunki np. prawo lub medycyną są bardzo wymagające. Studenci w tych przypadkach często nie mogą zagospodarować czasu na dodatkową pracę.

Warunki niezbędne do uzyskania kredytu.

Z racji, że kredyt studencki ma spore ulgi i jest niezwykle atrakcyjny, to trzeba spełniać określone warunki, aby go uzyskać. W większości banków warunków udzielania tego rodzaju kredytów są podobne. Wybierając bank, możemy sugerować się jedynie atrakcyjnością oferty.

Przykładowe cechy najczęściej wybieranego kredytu przez studentów to:

  • trzeba rozpocząć naukę przed ukończeniem 25 roku życia
  • kredyt studencki udzielany jest zazwyczaj na okres 4 lat, może w określonych przypadkach przedłużony o 2 lata
  • dochody na jednego członka rodziny nie mogą być wyższe od 2500 zł
  • okres karencji może zostać ustalony przez bank nawet na 2 lata, jest to bardzo opłacalne