Rezygnacja z Ubezpieczenia Kredytu Gotówkowego

Uzyskanie potrzebnych środków w obecnych czasach nie jest żadnym wyzwaniem. Wystarczy, że zgłosimy się do banku o przyznanie kredytu gotówkowego. Możemy wybierać spośród dziesiątek przeróżnych ofert. Jednakże zazwyczaj nie do końca przejmujemy się tym, co podpisujemy. Zdarzają się sytuacje, że zgadzamy się na ubezpieczenie kredytu, nie wiedząc, co się z tym wiąże. Nie wiemy także, czy potrzebujemy tego dodatku do naszego kredytu.

W ofertach banków praktycznie każdy kredyt ma także ubezpieczenie. Oczywiście ubezpieczenie nie jest obowiązkowe i można z niego zrezygnować, jednak warto wiedzieć, co nam gwarantuje. Poza tym musimy pamiętać, że tak jak różne są oferty kredytów, to tak samo różne ubezpieczenia możemy otrzymać. Różna może być kwota lub zakres czynników, które są objęte ubezpieczeniem.

Od czego chroni nas ubezpieczenie?

Jak wiadomo najgorszym z przypadków, jeśli chodzi o ubezpieczenia, jest śmierć osoby. W standardowych ubezpieczeniach na życie, z których każdy korzysta w momencie śmierci klienta, rodzina otrzymuje środki. Trochę inaczej działa to w kwestii ubezpieczenia na kredyt.

Gdy spotkamy się ze śmiercią kredytobiorcy, to ubezpieczenie gwarantuje spłatę kredytu przez bank. Spłata obejmuje wszystkie niezapłacone jeszcze raty. Poza tym ubezpieczenie kredytu może być przydatne w innych przypadkach. Mowa tutaj, chociażby o chorobach lub ciężkich wypadkach. Są to skrajne sytuacje, które często całkowicie eliminują zdolność finansową danej osoby.

Ubezpieczenie od utraty pracy

Czasami los nie jest dobry dla każdego z nas. Zdarzają się przypadki, gdy traci się pracy. Właśnie wtedy atrakcyjne będzie ubezpieczenie kredytu. Utrata pracy to także utrata zarobków na danym poziomie. Zazwyczaj powoduje to, że nie jesteśmy w stanie spłacać rat kredytu, które są znacznie za wysokie do aktualnych zarobków. Mimo iż ubezpieczenie wydaje się łagodzić wszystkie problemy, to nie jest to do końca prawdą. Polisa kredytowa zostanie przyznana tylko w odpowiednim przypadku.

Nie możemy na nią liczyć, jeśli rezygnacja z pracy będzie naszą decyzją. Jeśli jednak spełnimy wszystkie warunki, to otrzymana polisa nie zapewni nam całkowitego komfortu. Ubezpieczenie obejmuje w przypadku utraty pracy, spłatę jedynie 12 rat przez bank. Warto także wspomnieć, że zapisy zawarte w podpisywanej przez nas polisie, nie zawsze są takie atrakcyjne. Zdarza się, że banki wykluczają możliwość uzyskania pomocy, gdy zostaniemy zwolnieni jako jedyna jednostka w firmie. Wymagają wtedy od nas status bezrobotnego, co powoduje już pewne komplikacje.