Pożyczka Hipoteczna Czy Kredyt – Jaka Różnica?

Termin kredyt hipoteczny jest z pewnością znany dla znacznej większości czytelników. Jednak jestem przekonany, że nie każdy zna termin pożyczki hipotecznej. Nie należy jednak łączyć ich ze sobą. Obie opcje uzyskania pieniędzy bardzo różnią się od siebie. Jeśli przeczytasz ten artykuł, to z pewnością dowiesz się więcej.

Kredyt hipoteczny to standardowy sposób na pozyskanie gotówki od banku, w celu zakupu lub remontu nieruchomości. Jednak każdy ma świadomość, że w celu uzyskania kredytu od banku nie wystarczy złożyć jednego wniosku. Zwłaszcza jeśli chodzi o tak duże kwoty, które pozwolą, chociażby na zakup mieszkania. Wszystko obarczone jest wieloma kwestiami formalnymi, jesteśmy zobowiązani przedstawić bardzo dużo dokumentów, a to często trwa bardzo długo.

Jednak nie musimy wcale korzystać z kredytu hipotecznego. Tutaj pojawia się opcja skorzystania z pożyczki hipotecznej. Znajdziemy ją w ofercie wielu firm pożyczkowych, a czasem nawet banków. Warto jednak rozróżniać każdą z tych form pozyskiwania środków, aby móc świadomie dokonać najlepszej decyzji. Ten artykuł z pewnością będzie pomocny.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny z założenia uzyskujemy, gdy potrzebne są nam środki na remont lub zakup nieruchomości. Banki zawsze dobrze analizują historię kredytową klienta przed udzieleniem takowego kredytu. Jest to spowodowane tym, że takowe kredyty zawsze oscylują na bardzo wysokie kwoty. Poza tym ustawiana jest każdorazowo hipoteka na naszej nieruchomości, jako forma zabezpieczenia dla banku.

Jeśli szukamy kredytu hipotecznego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów sprawdzanych przez nas ofert. Warto sprawdzać i analizować oprocentowanie kredytu, prowizje, ubezpieczenia wkładu własnego oraz wszelkie dodatkowe koszty, które należy pokryć. Od wybranej przez nas oferty zależeć będziemy wysokość rat, które będziemy spłacać.

Co to pożyczka hipoteczna?

Już na samym początku można stwierdzić, że pożyczka hipoteczna różni się od kredytu hipotecznego. W tym przypadku pozyskane pieniądze możemy przeznaczyć, na cokolwiek chcemy. Nie jesteśmy ograniczeni tylko i wyłącznie do nieruchomości. Jednakże podobnie wygląda kwestia w przypadku zabezpieczenia ze strony pożyczkodawcy.

Tak jak przy kredycie, tak też tutaj ustawiona jest hipoteka na naszej nieruchomości. Jest to zabezpieczenie dla banku, który udziela nam pożyczki. Warto zaznaczyć fakt, że kwota, jaką możemy pożyczyć, to nawet 70% wartości naszej nieruchomości. Oznacza to, że możemy otrzymać ogromne pieniądze na dowolne cele. Jest to z pewnością ciekawe rozwiązanie.