Limit Wiekowy Pożyczkobiorców

Mimo, iż pożyczki są ogólnie dostępne dla każdego, to jednak zdarza się, że niektóre osoby mogą mieć problem z uzyskaniem pieniędzy od parabanków.

Chodzi w szczególności o osoby z dwóch grup wiekowych. Tych najmłodszych, zaraz po 18 roku życia. Pożyczkodawcy rzadko kiedy przyznają im pożyczki, z racji na ich jeszcze młody wiek. Wynika z zapewne z obawy, że większość z nich nie zapłaciłaby rat na czas. Kolejną grupą wiekową są już leciwe osoby. Chodzi głównie o tych 80+. Parabanki zwyczajnie boją się ryzykować pożyczanie pieniędzy w podeszłym wieku.

Z racji, że poruszamy kwestie seniorów, to musimy zwrócić na samym wstępie uwagę na pewien fakt. Nie można ukrywać, że emeryci są najlepszymi kredytobiorcami dla banków. Wszystko, dlatego że dysponują najpewniejszym, że wszystkich, źródłem dochodu. Mowa oczywiście o emeryturze świadczonej przez ZUS.

Nie da się ukryć, że są to pewne zarobki. Trochę inaczej przedstawia się kwestia ich wysokości. Polscy Emeryci nie zarabiają zbyt wiele względem innych europejskich krajów. Jednak nie zmienia to w ogóle faktu, że bank nie musi się obawiać o zdolność kredytową danej osoby. Jest ona praktycznie nienaganna, bo emerytura raz przyznana, rzadko kiedy ulegnie diametralnemu zmniejszeniu. Racze można obserwować stopniowy wzrost wysokości świadczeń.

Warto także wspomnieć o korzystnej sytuacji dla pożyczkodawców, w momencie, gdy emeryt przestanie spłacać dług. Z racji formy wypłaty jego wynagrodzenia przejście do windykacji zobowiązań nie stanowi najmniejszego problemu. Inny aspekt, który niestety nie jest zbyt pozytywny, to fakt, że parabanki w łatwy sposób mogą nakłonić osoby starsze do podpisania umowy. Często słyszy się o sytuacjach, gdy osoba starsza dała się oszukać i zaciągnęła niekorzystny kredyt lub pożyczkę.

Limit wiekowy

Tak jak pisaliśmy wcześniej, firmy pozabankowe zazwyczaj nie mają problemu z udzielaniem pożyczek emerytom. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o kredyty bankowe. Jednak jest jeden mankament, który może być przyczyną odrzucenia wniosku o pożyczkę. Mianowicie jest nim wiek kredytobiorcy. Instytucje naprawdę rzadko kiedy decydują się pożyczać pieniądze osobom po 80 roku życia.

Wynika to z faktu, że osoby w tym wieku często cierpią na różnego rodzaju choroby oraz zwiększone jest także ryzyko wszelkich zachowań, udarów lub innych wypadków. Obecnie trzeba przeszukać sporo ofert, aby natrafić na pożyczkodawcę, który podpisze umowę z podeszłym emerytem. Jednak nie jest to niemożliwe.